Новини за 1.07.2020-7.07.2020
PER ASPERA AD ASTRA
Повідомлення
про запуск КА «GPS-3»
№ | Офіційні та інші назви КА | Належність | Дата і час запуску | Ракета-носій | Полігони і СК | Організація-замовник | Призначення |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GPS-3 | USA | 30.06.2020 19:56:00 (UTC) |
Falcon-9 v1.2 (Block 5) | Cape Canaveral, Florida, USA | USSF | Навігаційний |
НАСА планує закупівлю додаткових ракетних прискорювачів для космічної місячної програми Artemis (Артеміда).
НАСА просувається вперед на шляху створення космічних ракетних прискорювачів Space Launch System (SLS) для підготовки шести додаткових польотів у рамках космічної місячної програми Artemis.
Агентство продовжує співпрацювати з компанією Northrop Grumman, поточним головним підрядником з виготовлення твердих ракетних прискорювачів, які передбачається використовувати у рамках місії “Артеміда”, включаючи висадку першої жінки на Місяці в 2024 році.
Відповідно до контракту, потенційна вартість якого становить 49,5 млн. долл., НАСА надасть початкове фінансування та дозвіл компанії Northrop Grumman замовити комплектуючи для забезпечення будівництва прискорювачів для наступних шести польотів SLS.
Японія посилить співробітництво з США у космічній галузі у рамках нової космічної політики.
У понеділок, 29 червня 2020 р., під керівництвом прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе було проведено засідання урядової комісії зі стратегічного розвитку космічного простору. Зазначеною комісією було розглянуто та схвалено нову базову космічну політику держави.
За результатами зазначеного засідання було проголошено, що Японія посилить свою обороноздатність у космосі та покращить свою здатність виявляти та відстежувати ракети за рахунок поглиблення співпраці з США у відповідь на те, що було названо зростаючою загрозою з боку Північної Кореї та Китаю.
Переглянута базова космічна політика, зокрема, схвалює плани створення низки невеликих розвідувальних супутників для швидкої оцінки ракетної активності Північної Кореї.
Також відмічено, що Японія буде прагнути співпрацювати з США у питанні включення японських астронавтів у американську місячну місію.
Японія прагне подвоїти масштаби своєї космічної промисловості з нинішніх 1,2 трлн ієн (11 млрд доларів) до початку 2030-х років.
Очікується, що переглянута політика буде прийнята Кабінетом міністрів Японії у вівторок, 30.06.2020.
В НАСА створили кулон для запобігання коронавіруса, який сигналізує про торкання обличчя
Про це повідомляється на сайті Лабораторії ракетного руху НАСА.
Кулон PULSE працює за принципом попередження, починаючи вібрувати і пульсувати коли його власник підносить руки до обличчя – чим ближче до лиця пальці, тим інтенсивніше вібрація.
PULSE є благодійним проектом, тому кулон не надійде до продажу – його креслення знаходяться у відкритому доступі, і всі бажаючі з 3D-принтером можуть його роздрукувати.
Астронавти NASA успішно завершили вихід у космос
для модернізації енергосистеми МКС
Астронавти NASA Кріс Кессіді і Боб Бенкен здійснили вихід у відкритий космос тривалістю 6 годин і 7 хвилин. У рамках першого з чотирьох запланованих виходів вони виконали намічену програму.
Наступний їх вихід у відкритий космос заплановано на 1 липня.
Нинішній вихід був сьомим для обох астронавтів. Кессіді провів у відкритому космосі сумарно 37 годин 21 хвилину, а Бенкен – 43 години 40 хвилин. Для МКС це був 228 вихід у відкритий космос.
Космічні сили США розкривають свою організаційну структуру
Генерал Джей Реймонд, командувач Космічних операцій Космічних сил США (U.S. Space Force, USSF), оприлюднив організаційну структуру USSF. Космічні сили матимуть три польові командування та підпорядковані їм підрозділи, що позначаються «дельтами» та «ескадрильями». Впровадження зазначеної організаційно-штатної структури розпочнеться, ймовірно, з осені цього року.
USSF були створені 20 грудня 2019 року як новий рід військ, який входить до складу ВПС США (U.S. Air Force). Космічними силами командує Д.Реймонд – начальник космічних операцій, який паралельно займає посаду начальника штабу ВПС. Він безпосередньо підпорядкований командувачу (секретарю) ВПС (SecAF).
USSF – це перший новий рід військ з моменту створення ВПС у 1947 році. Зараз у США є шість видів збройних сил: Армія (Сухопутні війська), Військово-морський флот, Корпус морської піхоти (який входить до складу департаменту Військово-морського флоту), Військово-повітряні сили, Космічні сили (організаційно входять до складу ВПС) та Берегова охорона.
Ракета Falcon 9 стартувала у Флориді з новітнім супутником GPS
Супутник був виведений на розрахункову орбіту протягом півтори години після старту.
Ракета-носій Falcon 9 успішно стартувала з космодрому у Флориді з навігаційним супутником GPS III-3 для потреб американських Космічних сил.
Ракета відірвалася від стартового столу 30 червня о 16:11 за часом Східного узбережжя США (23:11 вечора за київським часом) з космодрому на мисі Канаверал. До цього старт неодноразово відкладали, спочатку через несприятливі погодні умови, потім через пандемію коронавірусної інфекції.
Запущений у космос супутник стане частиною угруповання, яке складатиметься з 31 геолокаційного апарату GPS. Запуск здійснила американська компанія Ілона Маска SpaceX на замовлення Космічного командування ВПС США.
Нові потужні супутники GPS III мають помітно покращені характеристики, забезпечуючи втричі більшу точність та до восьми разів більшу стійкість від перешкод. Однак набір розширених можливостей платформи буде доступний, коли буде створено більше угруповання.
Угруповання третього покоління GPS-супутників складатиметься з 32 апаратів, які замінять ті, що функціюють зараз. Перші десять апаратів Space Vehicle Block IIIA (або GPS III) запустять до 2023 року, інші 22 – Follow-On Block IIIF (або GPS IIIF) – почнуть розміщувати з 2026 по 2034 роки.
NASA вже втретє відкладає запуск місії на Марс
Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) планує запустити місію Mars-2020 не раніше 30 липня.
У відомстві додали, що під час підготовки були виявлені проблеми з даними сенсору рідкого кисню на ракеті-носії Atlas V.
Зазначається, що у зв’язку із черговою затримкою, вікно для запуску було продовжено до 15 серпня.
Як повідомляє портал Space, спочатку NASA планувала відправити місію Mars-2020 17 липня, але через проблеми з обладнанням її було відтерміновано до 20 липня. Потім запуск був відкладений до 22 липня у зв’язку з проблемою інкапсуляції космічного корабля.
Обсяг закупівель NRO комерційних даних дистанційного зондування Землі до 2023 року досягне $400 млн
За прогнозами Quilty Analytics, Національне розвідувальне управління (NRO) збільшить витрати на комерційні супутникові знімки протягом наступних декількох років.
Відповідно до нового звіту Quilty Analytics, щорічні витрати NRO на закупку комерційних даних ДЗЗ можуть зрости від $50 до $100 млн на рік. У даний час NRO витрачає близько $300 млн на рік на дані, що надаються Maxar у рамках контракту з EnhancedView.
Поєднання закупок у рамках контракту з EnhancedView та додаткових контрактів, які будуть підписані з іншими постачальниками, призведе до зростання загального обсягу закупівель NRO комерційних супутникових даних до $400 млн на рік.
У разі якщо прогнози Quilty Analytics виявляться вірними, то вигоду від додаткового обсягу фінансування отримають компанії подібні до Planet Labs. При цьому необхідно зазначити, що розглянуте у звіті фінансування передбачає закупівлю даних без первинної обробки, тобто без урахування надання додаткових послуг. У цілому NRO розглядає можливість укладення нових контрактів, у рамках заходів щодо стимулювання комерційного ринку, якому також сприяє діяльність Міністерства торгівлі США.
Фонд Вольфсона фінансує створення нового
дослідницького центру дальнього космосу
Новий центр дослідження дальнього космосу буде побудований на майданчику космічного парку Лестер за кошти Фонду Вольфсона у рамках гранту 500000 фунтів стерлінгів.
Новий центр дальнього космосу Вольфсона сприятиме співпраці бізнесу та університетів у дослідженні космосу, а саме розробці довгострокових місій в умовах відсутності сонячної енергії.
Одним із ключових пріоритетів космічного парку Лестера буде розробка методів зниження витрат на розміщення супутників на орбіті та використання їх для надання даних та послуг, в інтересах суспільства та з метою покращення повсякденного життя.
Космічний парк Лестера – важлива міжнародна ініціатива, що розробляється університетом Лестера у співпраці з міською радою Лестера для створення провідного світового кластеру інноваційних досліджень, підприємництва та освіти космічного напрямку.
Новий космічний центр, відкриється у 2021 році та надасть студентам університету захоплюючі можливості брати участь у реальних космічних проектах.
Фонд Вольфсона – це незалежна благодійна організація, яка має на меті сприяти громадянському здоров’ю суспільства шляхом підтримки досконалості у галузі науки, охорони здоров’я, спадщини, гуманітарних наук та мистецтв.
Починаючи з 1955 року майже 900 мільйонів фунтів стерлінгів (з урахуванням інфляції 1,9 мільярдів фунтів стерлінгів) було надано майже 11000 проектам та особам у Великобританії.
Фонд Вольфсона зобов’язується підтримувати науково-дослідні університети та установи за рахунок капітальних грантів для забезпечення унікальних досліджень.
NASA розраховує здійснити ще шість польотів
на Місяць у рамках місії Artemis
NASA планує здійснити ще шість місій у рамках місячної програми Artemis на додаток до трьох вже підтверджених.
Агентство повідомило про надання початкового фінансування авіакосмічному виробнику Northrop Grumman Corporation для будівництва подвійних прискорювачів, розрахованих на шість польотів ракети Space Launch System (SLS).
Передбачається, що SLS стане найпотужнішою ракетою NASA, призначеною для дослідження за межами низьких навколоземних орбіт.
Деталі контракту ще не визначені, але очікується, що його потенційна вартість становитиме $49,5 млн., і він буде діяти до 31 грудня 2030 року.
Наразі не розкрито жодних подробиць про потенційні місії Artemis з 4 по 9.
Відомо, що Artemis I планується запустити у листопаді 2021 року і, як очікується, це буде перший політ капсули Orion та SLS.
Artemis II відбудеться у 2023 році, під час місії буде здійснено місячний обліт з подальшим поверненням на Землю.
Нарешті, місія Artemis III, що запланована у 2024 році, буде висадкою чоловіка і першої жінки на Місяць.
Астронавти NASA здійснили черговий вихід у відкритий космос
Американські астронавти Кріс Кессіді і Боб Бенкен у середу, 01.07.2020, здійснили черговий вихід у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для продовження заміни старих акумуляторів її сонячних панелей.
Астронавти замінили ще один старий акумулятор на опорному сегменті S6 ферми МКС, до якої кріпляться сонячні панелі, на новий більш потужний літій-іонний, а також проклали необхідні кабелі живлення.
Заміна батарей на правій стороні ферми станції почалася ще у минулому році і була продовжена у січні.
Нові акумулятори були доставлені на МКС у травні японським вантажним кораблем HTV.
За повідомленнями NASA у липні планується ще два виходи у відкритий космос американських астронавтів для завершення робіт з оновлення системи енергопостачання МКС.
Boeing провела успішне тестування парашутної
системи капсули Starliner
Компанія Boeing провела чергову тестову перевірку парашутів космічного корабля Starliner.
Цього разу компанія зосередилася на перевірці роботи парашутної системи при несприятливій комбінації чинників.
Boeing хотіла переконатися, що парашути будуть правильно надуватися, навіть якщо на початковій стадії розкриття відбудеться переривання процедури.
Команда додала до програми тестування імітований збій.
Тим самим було попереджено розкриття одного з трьох основних парашутів Starliner. При цьому випробувальний апарат зміг приземлитися приблизно через дві з половиною хвилини після скидання, навіть незважаючи на далеко не ідеальні умови.
Таким чином, випробування були визнані успішними.
Надалі Boeing має намір використовувати зібрані дані для підвищення надійності парашутів Starliner, перш ніж розпочати пілотовані польоти. Компанія також поділиться зібраними даними з NASA, щоб агентство могло використовувати їх для власних космічних апаратів.
Starliner – це одна з комерційних пасажирських капсул, призначених для доставки американських астронавтів у космос разом зі SpaceX Crew Dragon.
На жаль, капсула не змогла вийти на потрібну орбіту і досягти МКС під час свого першого випробувального польоту у грудні.
Розслідування показало, що Boeing не проводила комплексних випробувань капсули, що допомогло б завчасно виявити недоліки, які призвели до невдачі.
Агентство NASA затвердило план Boeing, який передбачає ще один безпілотний тестовий запуск, але його дату ще не оголошено.
Повідомлення
про запуск КА «GPS-3»
№ | Офіційні та інші назви КА | Належність | Дата і час запуску | Ракета-носій | Полігони і СК | Організація-замовник | Призначення |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gaofen Multimode | Китай | 03.07.2020 03:10 (UTC) | Long March 4B | Цзюцюань | CASC | ДЗЗ |
03 липня 2020 року о 03:10 UTC з космодрому Цзюцюань за допомогою РН «Long March 2D» було виведено на орбіту китайський КА ДЗЗ «Gaofen Multimode».
«Gaofen» – це серія цивільних супутників спостереження Землі, розроблена та запущена за державною програмою «Китайська система спостереження за Землею високої чіткості» (CHEOS).
«Gaofen Multimode» – це новий супутник ДЗЗ оснащений системою спостереження Землі високої роздільної здатності. Він буде використовуватися для проведення заходів щодо обліку земельних ресурсів, містобудування, встановлення прав на землю, проектування дорожньої мережі, оцінки посівів, запобігання та ліквідації наслідків катастроф та інших подій. Крім цього, дані отримані за допомогою цього КА будуть використані при модернізації національної оборони Китаю.
Новий супутник буде працювати разом з іншими супутниками серії «Gaofen» для формування системи спостереження Землі з високою роздільною здатністю та високою точністю позиціонування.
Blue Origin здійснила поставку першого двигуна BE-4 спільному підприємству Lockheed Martin та Boeing – ULA
Компанія Blue Origin поставила United Launch Alliance перший метановий ракетний двигун BE-4, який буде використаний для ракети Vulcan. Двигун, що був розроблений Blue Origin за фінансової підтримки ULA, доставили на завод, розташований в м. Декейтер, штат Алабама.
Blue Origin зазначає, що це випробувальний зразок та він не призначений для польотів у космос. Політ передують стендові випробування, на яких буде працювати вся ступінь ракети в зборі, і саме для цих випробувань буде використовуватися привезений двигун. Поставка другого зразка з пари для випробувань очікується до кінця липня.
В якості корисного навантаження для дебютного старту ракети Vulcan виступить місячний посадковий модуль Peregrine, розроблений компанією Astrobotic (згідно з планами, запуск відбудеться у 2021 році). Також з використанням Vulcan буде запущено космічний корабель Dream Chaser, він відправиться до Міжнародної космічної станції.
Двигун BE-4 може стати одним з головних переваг нової ракети. Це рідинний ракетний двигун, який використовує паливну пару метан/рідкий кисень. На думку експертів, на сьогодні метанові ракетні двигуни – найперспективніший напрямок в ракетобудуванні, тому, що метан має широку сировинну базу та низьку вартість в порівнянні з гасом (ефективність вище ніж у гасу, 380 секунд питомого імпульсу проти 335). Крім того, вибір на користь метану дозволить зменшити кількість сажі що утворюється в двигунах, що в свою чергу призведе до зниження витрат на передстартову підготовку носія і в цілому підвищить надійність силової установки.
Крім носія Vulcan, компанія Blue Origin має намір в перспективі використовувати двигун для своєї важкої ракети New Glenn, запуск якої планується провести в 2021-м. Відзначається, що обидві ракети повинні бути частково багаторазовими, їх можна буде вважати умовними аналогами Falcon 9 SpaceX.
Southwest Research Institute отримав контракт від NOAA на створення корисного навантаження для моніторингу космічної погоди
Southwest Research Institute отримав контракт на суму $15,6 млн. В рамках контракту передбачається проектування та виробництво сенсора для космічного апарату Space Weather Follow On Lagrange 1 (SWFO-L1). Контракт укладений із фіксованою ціною через NASA для NOAA. Дана особливість викликана тим, що фактично за виробництво супутників NOAA відповідає NASA. На додаток до виробництва сенсора укладений контракт також передбачає вирішення завдань проведення пуску та виконання орбітального тестування.
Космічний апарат NOAA SWFO-L1 повинен бути запущений в 2024 році. Виводитися на орбіту він буде спільно із супутником NASA Interstellar Mapping and Acceleration Probe (IMAP). SWFO-L1 забезпечить NOAA безперервними даними про сонячний вітер та зображеннями викиду корональної маси, що є вищим пріоритетом Національної метеорологічної служби для спостережень космічної погоди.
Технічно SWFO-L1 покликаний замінити на орбіті космічні апарати NASA-ESA(спільний проект) Solar and Heliophysics Observatory (1995 р) та NOAA Deep Space Climate Observatory (2015 р).
Компанія Viasat Inc. відкрила нову наземну станцію
Компанії Viasat Inc. та австралійська Indigenous оголосили про відкриття на території Австралії нової наземної станції Viasat Real-Time Earth для прийому даних із супутників ДЗЗ. Надалі цей об’єкт інфраструктури буде здаватися всім бажаючим за принципом – наземна інфраструктура як послуга.
До переваг нового рішення сторони віднесли доступні ціни та зниження витрат за рахунок автоматизації. Основу нової станції склали дві 7,3 м антени.
SpaceX готує запуск вже десятої партії супутників Starlink
Компанія SpaceX планує 8 липня здійснити 10-й запуск Starlink з використанням РН Falcon 9. Також буде виведено два космічні апарати BlackSky американської компанії Spaceflight Industries.
Переглянути джерело
За інформацією Головного центру спеціального контролю зареєстровано землетрус з території Земної кулі, з розрахунковою інтенсивністю в джерелі біля 6 балів
(за шкалою MSK-64):
Дата | Час в джерелі (київський) | Координати джерела | Магнітуда (за шкалою Ріхтера) | Місце джерела |
---|---|---|---|---|
03.07.2020 | 16:54:50 | 17,85 пн.ш. 66,98зх.д | 5,1 | Район острову Пуерто-Ріко, СШАРайон острову Пуерто-Ріко, США |
03 липня 2020 року о 03:10 UTC з космодрому Цзюцюань за допомогою РН «Long March 2D» було виведено на орбіту китайський КА ДЗЗ «Gaofen Multimode».
«Gaofen» – це серія цивільних супутників спостереження Землі, розроблена та запущена за державною програмою «Китайська система спостереження за Землею високої чіткості» (CHEOS).
«Gaofen Multimode» – це новий супутник ДЗЗ оснащений системою спостереження Землі високої роздільної здатності. Він буде використовуватися для проведення заходів щодо обліку земельних ресурсів, містобудування, встановлення прав на землю, проектування дорожньої мережі, оцінки посівів, запобігання та ліквідації наслідків катастроф та інших подій. Крім цього, дані отримані за допомогою цього КА будуть використані при модернізації національної оборони Китаю.
Новий супутник буде працювати разом з іншими супутниками серії «Gaofen» для формування системи спостереження Землі з високою роздільною здатністю та високою точністю позиціонування.
Повідомлення
про запуск КА «SY 6-02»
№ | Офіційні та інші назви КА | Належність | Дата і час запуску | Ракета-носій | Полігони і СК | Організація-замовник | Призначення |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SY 6-02 | Китай | 04.07.2020 23:10 (UTC) | CZ-2D (2) | Цзюцюань | CASC | технологічний |
Повідомлення
про запуск РН «Electron KS»
№ | Офіційні та інші назви КА | Належність | Дата і час запуску | Ракета-носій | Полігони і СК | Організація-замовник | Призначення |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CE-SAT 1B Flock-4e 1 (Dove 240E) Flock-4e 2 (Dove 240B) Flock-4e 3 (Dove 2411) Flock-4e 4 (Dove 2410) Flock-4e 5 (Dove 2418) Faraday 1 |
Японія США США США США США Великобританія |
05.07.2020 00:19 (UTC) | Electron KS | Станція Оненуі | Canon Planet Labs Planet Labs Planet Labs Planet Labs Planet Labs InSpace |
ДЗЗ Технологічний Технологічний Технологічний Технологічний Технологічний Технологічний |
Компанія Virgin Galactic оголошує дату розкриття першого в світі віртуального дизайну кабіни космічного корабля
Компанія Virgin Galactic 2 липня 2020 року оголосила, що розкриття дизайну інтер’єру кабіни космічного літака SpaceShipTwo. Подія відбудеться 28 липня 2020 року. Віртуальний захід відбудеться в прямому ефірі на YouTube. Компанія також оголосить про плани щодо здійснення космічного польоту із залученням починаючих астронавтів зі всього світу.
«Однією з визначальних ознак бренду Virgin був широкий досвід, новаторський дизайн. Virgin Galactic прагнула залишатися вірною цій традиції, розробляючи елегантні, орієнтовані на досвід космічні транспортні засоби», – заявив генеральний директор Virgin Galactic Джордж Уайтсайдс.
«Ми з нетерпінням чекаємо розкриття дизайну кабіни космічного корабля, який є прогресивним, красивим та функціональним», – зазначив Уайтсайдс. «Ми особливо раді, що за нинішніх обмежень нам вдалося створити досвід, яким ми зможемо поділитися з мільйонами людей по всьому світу, що мріють подорожувати у космос».
Передбачається, що космічний літак SpaceShipTwo злітатиме з злітно-посадкової смуги під крилами літака-носія WhiteKnightTwo. На висоті близько 15 000 метрів WhiteKnightTwo випускає двопілотний космічний літак, який запускає свій бортовий ракетний двигун та здійснює власний політ до суборбітального простору.
Пасажири SpaceShipTwo відчують кілька хвилин невагомості та зможуть побачити викривлення Землі проти темряви космосу. Понад 600 людей вже зарезервували місце для цього досвіду, заявили представники Virgin Galactic, за ціною квитка в розмірі 250 000 доларів.
НАСА відновлює процес тестування надважкої ракети Space Launch System (SLS)
Пандемія коронавірусу сповільнила тестування чергового надважкої ракети НАСА, але на даний час процес тестування ракети відновився і перейшов до практичних випробувань.
Космічна система SLS буде найпотужнішою ракетою на сьогоднішній день, її дебютний політ наразі запланований на наступний рік. Компанія Boeing, з якою НАСА уклала контракт на будівництво ракети, розпочала практичні випробування першої SLS в космічному центрі Stennis в Міссісіпі.
Якщо заплановані випробування пройдуть успішно, SLS наступного року здійснить політ і відвідає Місяць у рамках місії програми НАСА Artemis («Артеміда»), метою якої є висадка людей на Місяць у 2024 році.
Посол Індії в США зустрівся з представниками Національної космічної агенції США (National Space Council) та обговорює співпрацю Індії і США у науці та космосі
Посол Індії в США Таранджіт Сінгх Сандху заявив, що на цьому тижні він провів кілька зустрічей з Келвіном Дрегмейєром, директором Управління науки і техніки, та Скоттом Пейсом, виконавчим секретарем Національної космічної агенції, та обговорив з ними співпрацю Індії і США у науці та космосі.
«Захоплюючі розмови на цьому тижні з Келвіном Дрогмейєром, директором Управління науки і техніки, та Скоттом Пейсом, виконавчим секретарем Космічної агенції з питань співробітництва між Індією та США в галузі науки та космосу. Наукове співробітництво між нашими демократіями визначатиме наше майбутнє», – відмітив Сандху в своєму твіттері.
За інформацією Головного центру спеціального контролю зареєстровано землетрус з території Земної кулі, з розрахунковою інтенсивністю в джерелі більше 6 балів
(за шкалою MSK-64):
Дата | Час в джерелі (київський) | Координати джерела | Магнітуда (за шкалою Ріхтера) | Місце джерела |
---|---|---|---|---|
04.07.2020 | 12:53:01 | 39,07 пн.ш. 70,83cх.д | 5,4 | Таджикистан |
У Новій Зеландії запуск ракети у космос завершився невдачею
У Новій Зеландії запуск ракети Electron американської компанії Rocket Lab з півострова Махія закінчився невдачею. Фахівці не змогли здійснити заплановане виведення супутників на орбіту, повідомила напередодні прес-служба компанії.
Як ідеться у заяві, після «успішного старту» і відділення першого ступеня відбулися неполадки. Вони були виявлені приблизно через чотири хвилини після початку польоту.
«У підсумку вантаж на борту Electron не доставили на орбіту», – йдеться у повідомленні.
У ньому наголошується, що під час аварії ніхто не постраждав, збитків стартовому комплексу завдано не було.
«Мені неймовірно шкода, що ми сьогодні не змогли вивести на орбіту супутники наших клієнтів, – зазначив глава Rocket Lab Пітер Бек. – Будьте впевнені, ми з’ясуємо, у чому була проблема, виправимо її і знову повернемося на пусковий майданчик».
У Rocket Lab нагадали, що раніше 11 запусків Electron поспіль були успішними. До нинішнього часу, як зазначається на сайті компанії, вона вивела на орбіту 53 космічних апарати. Останній успішний запуск супутникових угруповань був здійснений 13 червня.
Нагадаємо, у травні 2017 року Rocket Lab запустила свою першу ракету. Тоді ця спроба також виявилася невдалою – вантаж не був доставлений на орбіту.
Китай запустив супутник для вивчення космічного середовища
«Китай в неділю з космодрому Цзюцюань на північному заході країни успішно вивів на задану орбіту супутник, призначений для проведення досліджень космічного середовища і відповідних технологічних експериментів», – йдеться у повідомленні.
Попередній запуск експериментальних супутників серії Shiyan – Xinjishu Shiyan-G і Xinjishu Shiyan-H – відбувся наприкінці травня. Ці апарати призначені для випробування нових технологій у сфері передачі даних дистанційного зондування Землі.
МКС довелося коригувати орбіту, щоб ухилитися від космічного сміття
Для уникнення зіткнення з космічним сміттям орбіту Міжнародної космічної станції позапланово скорегували на 900 метрів. Про це ввечері в п’ятницю, 3 липня, повідомила прес-служба Роскосмосу.
Позапланово змінив орбіту Центр управління польотом у Корольові, який 3 липня о 18:53 включив двигуни вантажного космічного корабля Прогрес, пристикованого до станції. Вони пропрацювали 100 секунд, збільшили швидкість МКС на 0,5 метра за секунду і збільшили орбіту на 900 метрів.
У корпорації додали, що екіпаж станції працює за запланованою програмою.
На МКС зараз перебувають космонавти Анатолій Іванишин та Іван Вагнер, а також астронавти NASA Крістофер Кессіді, Дуглас Херлі і Роберт Бенкен.
Раніше повідомлялося, що в NASA вирішили продовжити місію екіпажу Crew Dragon на МКС.
Короткий зміст звіту про глобальний ринок послуг супутникових
даних від Аналітичної компанії Marqual
IT Solutions Pvt. Ltd (KBV Research)
Очікується, що розмір ринку глобальних послуг супутникових даних до 2026 року досягне 16,2 млрд. дол. Сьогодні послуги супутникових даних сфокусовані на постачанні інформації про Землю від супутникових сканерів та радіометрів. Супутникові дані надають інформацію про хімічні, фізичні та біологічні характеристики планети. В умовах розвитку економіки, очікується, що світовий ринок супутникових даних буде зростати істотними темпами у найближчі шість років. Великий прогрес очікується в аналізі геопросторової інформації за допомогою штучного інтелекту та систем обробки великих даних. Актуальними рушіями ринку будуть приватизація космічної галузі та попит на малі супутники спостереження Землі.
За типом ринок поділений на адміністративну, комерційну та наукову сферу. За потребами кінцевих споживачів послуги охоплюють попит на інформацію про екологію, оборону та безпеку, морське, сільське господарство, енергетику, інфраструктуру. Основні регіони глобального ринку: Північна Америка, Європа, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Латинська Америка, Близький Схід та Африка.
Основна стратегія, якою керуються учасники ринку зараз, є партнерство. Лідерами у наданні комерційних послуг ДЗЗ є компанії: L3Harris Technologies, Inc. та Trimble, Inc. Такі компанії, як Spaceflight Industries, Inc., Planet Labs, Inc., Maxar Technologies, Inc., Ursa Space Systems, Inc., SpecTIR, LLC, ImageSat International NV вважаються інноваційними.
До ключових компаній на ринку послуг ДЗЗ відносять: Airbus SE (Airbus Defenseand Space SE), Maxar Technologies, Inc. (DigitalGlobe, Inc.), Trimble, Inc., L3Harris Technologies, Inc., ImageSat International NV, Planet Labs, Inc., Spaceflight Industries, Inc. (BlackSky Global LLC), Ursa Space Systems, Inc., SpecTIR, LLC та корпорація Satellite Imaging.
Нещодавно створені партнерства:
Березень-2020: Planet Labs підписали партнерську угоду з компанією Seisan, яка на основі власних програмних рішень проводить автоматизований аналіз та впровадження результатів у бізнес моделі.
Лютий-2020: L3Harris підписала угоду з Центром управління життєвим циклом ВПС. Угода має на меті розробити програмну платформу, яка, як очікується, полегшить аналітикам використання штучного інтелекту (AI) для ідентифікації об’єктів у великих наборах даних.
Січень-2020: L3Harris продовжив свою угоду з exactEarth Ltd., провідним постачальником послуг супутникової передачі даних AIS (дані про координати суден). Угода мала на меті надати exactEarth Ltd. покращену та спрощену структуру витрат на послуги даних L3Harris’Satellite-AIS.
Серпень-2019: У рамках співпраці Airbus Defence and Space та вищезгаданої exactEarth Ltd., остання компанія мала підтримати морську службу Airbus “Ocean Finder”. Очікується, що exactEarth Ltd. забезпечить Airbus прямими та архівованими даними від AccuView RT, супутникової служби AIS у реальному часі другого покоління, включаючи дані з високоефективної навантажувальної системи AIS exactEarth Ltd., розміщеної на радіолокаційному супутнику PAZ.
Липень-2019: Maxar підписав угоду з компанією Esri, постачальником ГІС-програмного забезпечення, веб-ГІС та програм управління базами даних. Після домовленостей колишня компанія мала на меті доставити свої супутникові мозаїки Vivid та Metro в Esri для використання в геопросторових додатках.
Червень-2019: Maxar Technologies оголосила про угоду з European Space Imaging. Відповідно до цієї угоди, остання компанія надає SecureWatch та EarthWatch клієнтам, що базуються в Європі, Північній Африці та Співдружності Незалежних Держав (країн СНД). Продукти забезпечують миттєвий доступ до супутникових знімків та геопросторових даних компанії Maxar, щоб забезпечити можливість клієнтам платити лише за вміст, який вони споживають.
Червень-2019: BlackSky, дочірня компанія Spaceflight, співпрацювала з HawkEye 360. Співпраця була зосереджена на допомозі BlackSky у використанні даних виявлення сигналів, пропонованих супутниковим сузір’ям HawkEye 360 у своїх аналітичних веб-службах.
Червень-2019: Космічні системи Ursa продовжили співпрацю з Iceye, оператором супутникової радіолокації. Після цього дочірня компанія Ursa, як очікується, буде перепродавати продукти даних Iceye, і очікується, що обидві компанії будуть спільно розробляти нові аналітичні служби даних, отриманих із радарних супутників (SAR) Iceye.
Квітень-2019: Airbus та шведська космічна корпорація (SSC), що постачають передові космічні послуги, уклали угоду, ініційовану службою підтримки наземного сегмента SSC для нового сузір’я Pléiades Neo, супутників Землі високого просторового розрізнення. Наземна мережа SSC дозволяє ефективно формувати замовлення на зйомку та завантажувати великі обсяги даних. Це полегшує швидку доставку даних Pléiades Neo. Наземна мережа, розроблена SSC та Airbus, доповнює станції прямого прийому (DRS) Airbus та супутникову систему ретрансляції Airbus SpaceDataHighway. Вона також адаптується до динамічних сезонних потреб.
Квітень-2019: ImageSat об’єднався з Kleos Space, постачальником даних RF-розвідки (радіо-технічної розвідки). Співпраця була зосереджена на дослідженні можливостей використання супутникових даних морської радіочастотної розвідки (RF) для розширення можливостей геопросторової аналітики.
Лютий-2019: Spaceflight підписав Угоду про пускові послуги з компанією Vector. Відповідно до цієї угоди, компанії зосередились на запуску декількох супутників.
Січень-2019: Гіперспектральні ДЗЗ рішення SpecTIR, стали доступні NorthStar Earth & Space Inc. Гіперспектральні зображення SpecTIR доповнили знімки NorthStar.
Січень-2019: Космічні системи Ursa оголосили про новий контракт із SI Imaging Services (SIIS). Контракт мав на меті встановити постійний доступ Ursa до радіолокаційних супутникових знімків KOMPSAT 5. Очікувалось, що компанії підвищать розуміння супутникових даних, оскільки технології Ursa створюють інноваційні продукти для широкого кола галузей.
Повідомлення
про запуск КА «Ofek 16»
№ | Офіційні та інші назви КА | Належність | Дата і час запуску | Ракета-носій | Полігони і СК | Організація-замовник | Призначення |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ofek 16 | Ізраїль | 06.07.2020 04:00 (UTC) |
Shavit-2 | Пальмахім | МО Ізраїля | Розвідувальний (оптико-електронний) |
Ізраїль запустив розвідувальний супутник «Ofek-16»
Ізраїль 6 липня 2020 року, здійснив запуск у космос розвідувального супутника «Ofek – 16». Про це офіційно повідомили Міністерство оборони Ізраїлю та Концерн «Israel Aerospace Industries» (IAI).
Запуск був здійснений о 4:00 з бази «Пальмахім». Супутник успішно виведений на орбіту РН «Shavit». Він буде працювати з іншими космічними апаратами серії «Ofek-16», які вивели раніше. Військові фахівці і вчені спостерігали за запуском супутника з землі та повітря. У міністерстві оборони відмічають, що «Ofek-16» оснащений передовим обладнанням, що дозволяє виконувати різноманітні завдання. Перші кілька днів після виходу на орбіту центр управління польотом буде тестувати роботу вузлів та обладнання супутника, після чого «Ofek» почне проводити зйомку.
Шломі Судрі (Shlomi Sudri), директор департаменту систем протиракетної оборони Концерну «IAI», заявив: «Супутник посилить стратегічні можливості військової розвідки Ізраїлю. Наші супутники дозволяють спостерігати за всім Близьким Сходом та за його межами. «Ofek-16» – передовий оптико-електронний розвідувальний супутник.
Ізраїль входить до числа передових держав, що володіють можливостями будівництва і запуску супутників – поряд з США, Росією, Китаєм, Францією, Італією, Великобританією, Україною, Індією, Південною та Північною Кореєю, Японією, і Іраном. Перший ізраїльський супутник із серії «Ofek» ( «Горизонт») був виведений у космос 19 вересня 1988 року.
Секретне корисне навантаження встановлено на ракеті «Minotaur-4» для запуску з космодрому Wallops
На минулому тижні обслуговуючий персонал космодрому Wallops (Вірджинія) на замовлення Національного відомства з розвідки (National Reconnaissance Office) встановив на твердопаливну ракету «Minotaur-4» корисне навантаження розвідувального призначення.
Запуск ракети «Minotaur-4» запланований на 15 липня о 9:00 за Північноамериканським східним часом (13:00 за середнім часом по Грінвічу).
Ракета «Minotaur-4» була розроблена корпорацією Northrop Grumman на базі міжконтинентальної балістичної ракети «Peacekeeper». Носій може виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження масою до 1725 кілограмів.
Запуск, запланований на 15 липня, буде першим польотом ракети «Minotaur-4» з моменту запуску ракети цього типу з мису Канаверал у серпні 2017 року. Сімейство ракет «Minotaur» використовується лише для запуску військових розвідувальних супутників.
У Росії назвали дату першого за шість років запуску
супутника ГЛОНАСС
Перший за шість років запуск навігаційного супутника нового покоління «Глонасс-К» з космодрому Плесецьк намічений на серпень.
У липні розпочнеться доставка супутника на космодром, а 6 серпня його запустять за допомогою ракети-носія «Союз-2.1б” з розгінним блоком «Фрегат».
Запуск апарату на орбіту регулярно переноситься починаючи з березня через затримки у його виробництві. На початку червня повідомлялося, що Росія відклала всі космічні запуски у цивільних і військових програм у червні. Запуск «Глонасс-К» перенесли на липень через затримки у виробництві.
У даний час орбітальне угруповання російської глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС включає 27 космічних апаратів (25 «ГЛОНАСС-М» і два «Глонасс-К»).
NASA вперше змінить траєкторію астероїда у 2022 році
У липні 2021 року NASA запустить апарат DART, який у вересні 2022 року вріжеться у Dimorphos. Подія відбудеться приблизно в 11 мільйонах кілометрах від Землі. Зіткнення повинно зрушити Dimorphos до більш вузької орбіти навколо Didimos.
Телескопи з Землі будуть відслідковувати цю події, а Європейське космічне агентство відправить зонд на Dimorphos у 2024 році, щоб переконатися, що астероїд змінив тракторію. А головне, наскільки вірно розрахований весь експеримент. У разі успіху цілком ймовірно, що саме такий спосіб буде обрано як найкращий для боротьби з астероїдною небезпекою.
За інформацією Головного центру спеціального контролю зареєстровано землетрус з території Земної кулі, з розрахунковою інтенсивністю в джерелі більше 6 балів
(за шкалою MSK-64):
Дата | Час в джерелі (київський) | Координати джерела | Магнітуда (за шкалою Ріхтера) | Місце джерела |
---|---|---|---|---|
06.07.2020 | 21:16:18 | 12,05 пн.ш. 140,23cх.д | 5,8 | Західна частина Каролінських островів, Мікронезія |