Розроблено стратегію імплементації ГІС-технологій у діяльність Чорнобильського заповідника
PER ASPERA AD ASTRA
В Інституті географії НАН України 17 лютого у рамках діючої угоди про співпрацю відбувся спільний семінар з представниками Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Зустріч присвячено обговоренню проблем функціонування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, можливостей Інституту географії щодо їх вирішення, зокрема в контексті досліджень за напрямами екологічно орієнтованого планування, ландшафтної радіоекології, застосування сучасних геоінфомаційних систем.
Увагу було приділено аналізу стратегії імплементації ГІС-технологій у виробничу діяльність Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, представленої фахівцями Житомирського національного агроекологічного університету.
У результаті проведеного обговорення визначено перспективні напрями подальшої співпраці.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року між Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником та Житомирським національним агроекологічним університетом було підписано договір про співробітництво, в тому числі щодо використання геоінформаційних систем та порталів «OpenDate» для вирішення прикладних задач установи. Викладачі ЖНАЕУ також проводили навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.