Семінар «Основні напрями діяльності НЦУВКЗ в інтересах регіону Слобожанщини»

PER ASPERA AD ASTRA

Співробітники Житомирського національного агроекологічного університету 20 лютого взяли участь в роботі науково-практичного семінару «Основні напрями діяльності НЦУВКЗ в інтересах регіону Слобожанщини», який проходив у Харкові на базі Науково-дослідного інституту радіотехнічних вимірювань.

Мета заходу – висвітлення питань застосування космічних технологій для потреб екології, аграрно-промислового комплексу та розвитку інфраструктури регіону.

Житомирський національний агроекологічний університет представляли завідувач кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем Бродський Ю.Б. та керівник Центру космічних технологій Ковбасюк С.В.

Зокрема, вони оприлюднили на семінарі доповідь «Використання сучасних космічних і геоінформаційних систем в інноваційній, освітньо-науковій діяльності та управлінні регіональним розвитком» про успішний досвід навчального закладу в цьому напрямку, зосередивши увагу на роботі, проведеній протягом минулого року, із впровадження космічної діяльності для вирішення завдань інформаційної, продовольчої, економічної та екологічної безпеки, управління регіональним розвитком, підготовки фахівців та проведення наукових досліджень.

Юрій Бродський висвітлив основні етапи досить складного шляху, який пройшли пліч-о-пліч команди НЦУВКЗ, ЖНАЕУ і музею Космонавтики під керівництвом Присяжного В.І., Скидана О.В. та Дячук І.Д. щодо організації центру космічних технологій на базі ЖНАЕУ та створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся», угода про який підписана в січні цього року.

За результатами участі в семінарі, визначені шляхи співпраці с широким колом зацікавлених навчальних закладів, наукових установ та підприємств Харківської та Сумської областей.

До слова, у січні 2019 року в Житомирському національному агроекологічному університеті вперше відбувся форум «Космічні технології для агробізнесу», а у червні – масштабний Національний форум «Корольов. Космос. Житомир», у листопаді проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Становлення механізму публічного управління розвитком територій як пріоритет державної політики децентралізації», де представили пілотну концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем, над якою працювали близько 9 місяців. Також керівництво та співробітники ЖНАЕУ беруть участь у тематичних заходах, виставках по всій країні, налагоджують співпрацю з різними підприємствами й установами. На базі агроуніверситету встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів, відкрили Центр космічних технологій.



Previous



Next